Güneş malzemecilik; 1989 yılında Ankara Altındağ ilçesinde parça bez satışı ve pamuk üretimiyle Türkiye piyasasında kendine yer edinmiştir. Baba mesleği olan bu firma Güneş Ticaret – Özgür Güneş olarak halen devam etmektedir. 2000 yılında firmamız Salteks’in Ankara ana bayiliğini almış olup; vatka, boncuk, tela vb. gibi döşeme malzemeleri satışı yapmaya başlamıştır.
2009 yılında almış olduğu nonwoven (tela) 160 cm baskı makinesi ve tela dilimleme hattını bünyesine katarak mobilya, tekstil, plastik sektörü, oto yıkama, medikal sektörlerine hizmet vermeye başlamıştır.
2015 yılında Raspak Orman Ürünlerinden satın aldığı Raspak markası, baskı ve dilimleme makinalarıyla bant sektörüne üretici olarak adım atmıştır. Sitelerdeki üretim fabrikasında 4000 m2 kapalı alanda baskılı bant, şeffaf bant, kağıt bant, pvc bant vb. her ebat ve her metrajda bant üretimi yapmaya devam etmektedir.

2018 yılında İtalya’da bir firma tarafından üretilen laminasyon makinesi alınmış olup, teslimatı 30.09.2019 tarihinde firmamız bünyesine katılacaktır.

2019 Mart ayında ikinci bir sürüm hattı olarak, akrilik sürüm makinesi da firmamız bünyesine katılmış olup, deneme sürümleri tüm hızıyla devam etmektedir.
2019 Temmuz ayında full otomatik bant dilimleme hattıyla günlük 20.000 adet ebatlanmış ürün kapasitesine ulaşmıştır.
Değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurup daha iyi hizmet vermek ve daha kaliteli ürün yelpazesi oluşturmak için AR-Ge departmanımız ile sürekli kendimizi güncelliyoruz. Dalibant olarak yapılan gelişmelerin sürekli olabilmesi için bilinçli,sağlam temellere dayalı teknolojik projelere odaklanmak ve ürün yelpazemizi daha da genişletmek için gayret sarfediyoruz. Bu anlayışla ülkemizin yarınlarına yatırım yaptığımıza yürekten inanıyoruz.

Yorum Bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacak